Ogłoszenia Parafialne

8.XII.2019 r.

 

1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodników Niedziela, Idziemy, Gościa Niedzielnego oraz Przewodnika Katolickiego, w których jest wiele interesujących artykułów z życia rodziny, kościoła i świata.

2.  Msze Św. są odprawiane  sob. godz. 18.00, ndz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00, a w dni powszednie o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

3. Trwa w kościele czas Adwentu, który jest czasem naszego oczekiwania na przyjście Pana. Wzorem naszego oczekiwania jest Matka Boża w Mszach Św. roratnich. Zapraszamy więc na Roraty w dni powszednie w czasie całego Adwentu o godz. 7.00. Wzorem lat ubiegłych przez cały Adwent będą rozprowadzane przez nasz Parafialny Caritas świece na stół wigilijny w cenie małe 5 zł. I duże w różnych kształtach w cenie 13 zł. Opłatki na stół wigilijny przez cały Adwent są do nabycia na stoliku ze świecami, w kancelarii lub zakrystii.

4. Pomocą we właściwym przeżyciu tego czasu będą Rekolekcje Adwentowe, które będziemy przeżywać w dniach 20, 21 i 22 XII br.[ w pt. sob. i IV ndz Adwentu.]. Rekolekcje na temat rodziny poprowadzi Mieczysław Guzewicz konsultor Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski [ w dzisiejszym tygodniku ,, Idziemy” jest z nim wywiad na temat Małżeństwo to fundament].    

5. W tym tyg. w pt. 13 XII br. o godz. 17.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, możliwość adoracji i skorzystanie z sakramentu pokuty do Mszy Św. o godz.18.00.

6. Serdecznie zapraszamy na Adwentowy wieczór Uwielbienia 14 grudnia, czyli już w najbliższą sobotę. Przyjdźmy tego wieczoru do naszej świątyni, aby spotkać się z Jezusem obecnym w Eucharystii. Przypominamy także iż jest to kolejne spotkanie na drodze przygotowania się do przyjęcia sakramentów I Komunii świętej i Bierzmowania, dlatego osoby, które przygotowują się do przyjęcia tych sakramentów także serdecznie zapraszamy na to wydarzenie. Postarajmy się znaleźć czas dla Jezusa, który chce tego wieczoru spotkać się z nami.

7. Kancelaria parafialna w tym tyg. czynna jest od  pon. do pt. w godz. 16.30 – 17.30. Od 1 IX br. będzie można zamawiać Msze Św. na pierwsze półrocze 2020r.

 

 

   XXII Niedziela Zwykła