Z życia Parafii

Kochani Parafianie -Małżonkowie,
W ostatni sobotni wieczór 4 marca zgromadziliśmy się w naszym kościele jako mąż i żona, by w ciszy przed Najświętszym Sakramentem podziękować Panu Bogu za wzajemny dar istnienia. Także naszym współmałżonkom mogliśmy podziękować za otrzymane dobro i wzajemnie się przeprosić za braki w naszej miłości. Prosiliśmy Boga Ojca, aby nam przebaczył i dał łaskę przemiany. Oddawaliśmy Mu nasze małżeństwa i rodziny, powierzaliśmy nasze troski i kłopoty. Na koniec wszystkim podchodzącym parom ks. Tomasz udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Całości spotkania towarzyszyła piękna, oprawa muzyczna. Trudno było oprzeć się budującemu doświadczeniu małżonków zgromadzonych w Bożej obecności.
 
Poniżej kilka zdjęć z wydarzenia: 
 

17 września 2022

Rajd Parafialny w 83 rocznicę agresji sowieckiej na Polskę J

Pomimo początkowo niesprzyjającej aury – deszcz stał się przyczyną naszych rozterek : jechać, czy nie -  jednak postanowiliśmy wyruszyć w nasz PIERWSZY RAJD PARAFIALNY!!!

Szybciutko, bo tuż po przekroczeniu skrzyżowania Rokicińska-Hetmańska, opuściliśmy miejską zabudowę i dostaliśmy się na łono przyrody. W otoczeniu pól i lasów, polnymi drogami dotarliśmy kolejno do

1) kościoła św. Doroty w Mileszkach, 2) cmentarza wojennego w Wiączyniu Dolnym, 3) ruin dworu rodziny Kochanowskich w Bedoniu Nowym oraz 4) miejsca pamięci znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła Matki Boskiej Królowej Polski w Bedoniu Przykościelnym.

 

Dzięki uprzejmości ks. proboszcza z Mileszek, pana Andrzeja ze stowarzyszenia eksploracyjno-historycznego „Grupa Łódź” oraz pana Kochanowskiego z Bedonia odkrywaliśmy historię naszej „małej ojczyzny”. Dotyczyła ona min. największej operacji manewrowej I wojny światowej frontu wschodniego znanej pod nazwą „Operacja Łódzka”, kształtującego się na pobliskich terenach osadnictwa, losów wywłaszczonych i upaństwowionych polskich dworów. Na szczególną uwagę zasługuje miejsce pamięci powstałe w podziękowaniu Panu Bogu za odzyskaną przez nasz naród wolność. Jest ono hołdem  złożonym tym, którzy się do jej odzyskania przyczynili i tym, którzy stali się ofiarami totalitarnych reżimów.

 

Zmęczeni i głodni, ale z dopisującymi humorami dotarliśmy do naszej przystani u Jana XXIII. Tu ks. proboszcz i pan kościelny, którzy miłosiernie zatroszczyli się o cielesny aspekt naszej ludzkiej natury, przygotowali ciepły posiłek. Przy gorącej herbacie, ciepłych kiełbaskach z grilla oraz jesiennym placku ze śliwkami mogliśmy odpocząć i podzielić się minionymi wrażeniami.

 

Z pozdrowieniami dla wszystkich parafian i z zaproszeniem na kolejny raz:)

Uczestnicy RajduJ

 

 

W poniższym linku kilka zdjęć:

https://drive.google.com/drive/folders/1kQbfTS5_oieeiiNtvhTG9xa7dDzcYkgX?fbclid=IwAR3EZ2SIRQ4t0lZ8YMVB4pTSr-6vnCnDPcXY5Pu7MG2mNuXCvEm1kQnlxPA 


Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby i tekst „Data: 10 września 2022r. Zapisy: wzakrystiikancelarii Koszt: 30zł Parafialny rajd rowerowy szlakiem okolicznych miejsc pamięci Szlakiem miejsc niczwyklych Polska”

A tak w minioną niedzielę nasza parafialna schola młodzieżowa zakończyła kolejny rok swojej działalności. Serdecznie dziękujemy naszym młodym utalentowanym artystom za ich wkład w piękno Eucharystii i innych wydarzeń organizowanych w naszej Parafii.
 
Poniżej zamieszczamy zdjęcia z tego wydarzenia
 
Photo Album – Aplikacje w Google Play

Dnia 11 października 2020r. przeżywaliśmy dwudziestolecie utworzenia naszej parafii oraz uroczystość odpustową ku czci jej patrona św. Papieża Jana XXIII. Tegorocznym wydarzeniom przewodniczył ks. Arcybiskup senior Władysław Ziółek. Podczas Eucharystii ks. Arcybiskup udzielił także Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii.

 

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z tej uroczystości:

W dniach 12-13 czerwca 2020 roku, jako wspólnota łódzkiego Kościoła przeżywaliśmy 33 rocznicę wizyty świętego Jana Pawła II w Łodzi. Z tej okazji delegacja naszej wspólnoty parafialnej brała udział w uroczystej Eucharystii w katedrze. Kolejne wydarzenia miały miejsce w naszej parafialnej świątyni podczas „Doby Eucharystycznej”. Czas ten został wypełniony prywatną i wspólnotową modlitwą przed Najświętszym Sakramentem.

 

Poniżej prezentujemy zdjęcia z tego wydarzenia

Png Save Pictures, Pictures PNG Download #34389 - FreeIconsPNG