Komunikaty z Kurii Metropolitalnej

10.XI.2019 r.

 

1. W Święto Niepodległości (11 listopada) o godz. 10.00 w Archikatedrze Łódzkiej odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Grzegorza Rysia w intencji Ojczyzny.

2. Wydział Katechetyczny zaprasza na spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców w dniu 18 listopada o godz. 18.00 do swojej siedziby (ul. Skorupki 3). W programie wykład Ks. Pawła Kłysa – rzecznika prasowego Kurii oraz Msza św. w kaplicy DA5.

3. Ośrodek Konferencyjno-Rekolekcyjny w Porszewicach zaprasza na II edycję warsztatów MUZYKA-TEATR, które odbędą się w dniach 6-8 grudnia 2019 r.

4. Fundacja Pro – prawo do życia zaprasza na różaniec w intencji zadośćuczynienia za grzech aborcji i odnowy moralnej Narodu Polskiego. Spotkanie odbędzie się 13 listopada o godz. 17.00 na skrzyżowaniu ulic Piotrkowskiej i Piłsudskiego.

5. Informujemy o możliwości zrobienia bezpłatnego badania spirometrii oraz bezpłatnej konsultacji lekarza pulmonologa w Manufakturze 16 listopada w godz. 10.00-20.00.


6. Informacje Wydziału Katechetycznego: Ks. Abp Grzegorz Ryś napisał list do młodych,
w którym wspomniał o dwóch inicjatywach: stronie internetowej z pytaniami do Księdza Arcybiskupa (www.godzina10.pl) oraz konkursie Nagroda Papieża Franciszka.

6. Zapraszamy na II edycję warsztatów MUZYKA-TEATR, które odbędą się w dniach 6-8 grudnia 2019 w Porszewicach. Do uczestnictwa w tym wydarzeniu zapraszamy członków duszpasterstw młodzieżowych, wspólnot działających przy parafiach, Ruchu Światło- Życie, Służby Liturgicznej, zespołów muzycznych oraz wszystkie osoby indywidualne zainteresowane tematem. Wszystkie trzy dni warsztatów będą przepełnione duchem wspólnoty, modlitwy i wszechstronnego rozwoju. Warsztaty są dedykowane dla wszystkich osób, które ukończyły 15 rok życia (oczywiście do ukończenia 18 roku życia wymagana jest pisemna zgoda rodzica) i przeznaczone są dla wokalistów jak
i instrumentalistów.

Prowadzący:

Warsztat muzyczny: Paweł Bębenek, Jakub Tomalak, Piotr Pałka, Katarzyna Młynarska

Warsztat teatralny: Kristina Baranovska

Koszt warsztatów:

240 zł – cena zawiera koszt uczestnictwa w warsztatach, pełne wyżywienie oraz nocleg

200 zł – cena zwiera koszt uczestnictwa w warsztatach oraz pełne wyżywienie.

https://www.facebook.com/events/707233943127962/

https://uroczyskoporszewice.pl/ii-warsztaty-liturgiczne-muzyka-teatr/

7. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Wyższe Seminarium Duchowne zapraszają kandydatów, ministrantów, lektorów i ceremoniarzy na Dzień Jedności Służby Liturgicznej, który odbędzie się w sobotę 23 listopada w Archikatedrze Łódzkiej
i w budynku Seminarium pod tytułem: „Czym mogę służyć?”.

Program spotkania:

9.00     – Zawiązanie wspólnoty

9.30     – Eucharystia

11.00   – Program powołaniowy przygotowany przez alumnów WSD

               (podział na grupy po zakończeniu Eucharystii; przejście do seminarium)

13.00   – Zakończenie w Archikatedrze

 

8. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Łódzkiej zaprasza wszystkich ministrantów wraz ze swoimi duszpasterzami na Archidiecezjalny Turniej Tenisa Stołowego, który będzie miał miejsce 30 listopada br. o godz. 8.00 w Hali Sportowej VeraSport na ulicy Siewnej 15 w Łodzi. Zapisu dokonujemy przez formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod kodem QR na plakacie.

W każdej kategorii wiekowej parafia może wystawić max. 2 zawodników:

 I.         Do 10 lat – SKRZAT

II.        11-15 lat – MŁODZIK

III.       16-18 lat – JUNIOR  

IV.       18-30 lat – MŁODZIEŻOWIEC

V.         Księża kategoria open – SACERDOS

VI.       Debel Mix – COMMUNIO [Ksiądz opiekun + ministrant/lektor]

Zobacz także:

 

Intencje Mszy Św.