Pragniemy przybliżyć wszystkim działalność naszego "Parafialnego Koła Caritas". Powstało ono w 2015 r. z inicjatywy księdza Wojciecha Anglarta proboszcza naszej parafii. Na dzień dzisiejszy nasza grupa liczy 9 wolontariuszy. Pod opieką mamy 13 podopiecznych.

 

        W naszej działalności niesiemy pomoc osobom najuboższym i niepełnosprawnym a w ostatnich dniach także uchodźcom z Ukrainy (10 osób otrzymało paczki żywnościowe higieniczne oraz ubrania). Nasza pomoc to nie tylko paczki żywnościowe, ale także odwiedziny osób niechodzących w ich domach, wspólna rozmowa i modlitwa. Organizujemy dodatkową pomoc medyczną lub środowiskową przed świętami, uczestniczymy w zbiórkach żywności w umówionych marketach oraz zajmujemy się dystrybucją świec okolicznościowych.

 

        Serdecznie dziękujemy wam wszystkim za wasze otwarte i wielkie serca. To dzięki wam i naszym księżom możemy pomóc potrzebującym.

 

Za wszystko Bóg zapłać.

 

Parafialny Zespół Caritas pełni dyżury w środę od 17:00 do 18:00

Jesteś zagubiony nie radzisz sobie przyjdź do nas wspólnie coś zaradzimy

 

____________________________________________________________________________________________________

A oto aktywność naszego Parafialnego Koła Caritas:

 

Dnia 14 października 2022 wolontariuszki naszego koła Caritas pomagały w segregowaniu koraliki do późniejszej  produkcji różańców.

 

W poniższym obrazku dostępny filmik z akcji:

video-camera-png-icon-5 - Kurator

 

 

Dziś jest wtorek, 25 października 2022r przed nami ważna misja. Robimy różańce, w ramach akcji Caritasu ,,Pleć i módl się'' I tak oto: Ania, Jola, Iwonka, Halinka, Basia i Krysia zasiadłyśmy przy wielkim stole i produkcja trwa. Jak zwykle jest wesoło i miło.

Kilka zdjęć poniżej: